Martina Trepáková

Pred pár rokmi som opustila prácu v korporácii a vydala som sa cestou väčšej slobody, ktorá mi dáva možnosť cestovať nielen po Slovensku. Pracujem ako freelancer (v oblasti marketingu), avšak niekoľko mesiacov žijem hlavou v oblakoch. Doslova. Pracujem ako letuška 🙂

Doteraz som navštívila viac ako 23 krajín, ale každý rok mi na zoznam pribudnú nové. Z tých mimo európskych krajín som bola v Singapure, Indonézii, Mexiku, Spojených arabských emirátoch, Izraeli či v Maroku a na Kapverdách.

Hľadám rôzne spôsoby cestovania. Bola som na 2-mesačnej stáži v Indonézii, ktorá ma najviac ovplyvnila a bola tým impulzom, kedy som si uvedomila, že MILUJEM cestovanie. Okrem toho som sa zúčastnila ERASMUS+ projektov, skúsila som couchsurfing, ale absolvovala som aj pracovné cesty a klasické dovolenky. Viac o mojich zahraničných dobrodružstvách píšem na mojom druhom blogu neobsedim.sk

Cestovala som už s rôznymi ľuďmi ale aj sama. Niektorých som poznala už predtým, niektorých som videla prvýkrát na letisku a niektorých som spoznala cez sociálne siete. Prespávala som na rôznych miestach ako napr: letisko, podlaha, stan, loď, ubytko na vode, hostel až po 5* hotel :).

Mám rada DOBRODRUŽSTVO, rada skúšam nové veci a rada spoznávam nových ľudí. Lokálni poznajú svoje mesto najlepšie a dali mi množstvo cenných rád a tipov.

Vychutnávala som si svieži vzduch a krásne more na ostrove Karimunjawa, Indonézia

Skúšala som tandemový zoskok z lietadla, bungy jumping, paragliding… v Mexiku ma pohryzol papagáj, v Indonézii som vo svojej izbe „poľovala“ na obrovského potkana, na Bali sme v noci na motorkách išli do nemocnice, v Maroku som sa vozila na ťave, jazdila som na štvorkolke, kŕmila som slony, hladkala som hady, opice, krokodíly (malé :)).. ale ešte na mňa čaká veľmi veľa vecí :).

Zahraničie ma priťahuje ako magnet a čím je to exotickejšia krajina, tým je to pre mňa zaujímavejšie :). Priznám sa, že by som chcela žiť v zahraničí, ale vždy, keď nad tým uvažujem mi napadne veľmi veľa výhovoriek, prečo EŠTE NIE. Asi je to tým, že mám rada Slovensko.

Je to môj domov, vyrástla som tu, mám tu rodinu.. a veľmi rada by som najprv poriadne spoznala vlastnú krajinu. Preto aj vznikol projekt Rozcestujme Slovensko.

V zahraničí vždy hrdo poviem, že pochádzam zo Slovenska a začnem im opisovať, akú krásnu prírodu a miesta tu máme. Vďaka tomu mi veľa ľudí povedalo, že by sa sem radi prišli pozrieť. Potešilo ma, že niekoľko z nich to už aj splnilo a mohla som im to tu trošku ukázať :). Veď predsa máme byť na čo hrdí..

 

Môj najobľúbenejší citát je:

„Strach je zlodej snov“