O projekte

Projekt Rozcestujme Slovensko sa začína formovať

Cieľom projektu je dostať viac Slovákov von, aby objavovali krásy našej krajiny a aby spoznávali viac vlastnú domovinu. Chceme to spraviť zábavným, zaujímavým a podnetným spôsobom.

Vymyslela som toho veľmi veľa. Bude to obrovské. Začínam(e) po malých krokoch. Jedna vec je, čo som vymyslela a druhá vec, ako sa to podarí zrealizovať. Sama som zvedavá, čo všetko z toho vznikne. 🙂

Postupne vám všetko prezradím.

Verím, že budete súčasťou Rozcestujme Slovensko.

 

A nejak takto to začalo..

V decembri 2016 som bola na vianočnom večierku, na ktorom som dostala malý zápisník. Rada si zapisujem veci offline a stále mám po ruke (v kabelke) nejaký zápisník na poznámky. (Teraz sa možno pýtate. Kto? Viac si o mne môžete prečítať na tomto odkaze.)

A z tohto darčeka vznikol Denníček nápadov. Niekoľko dní či týždňov tam nič nepribudlo.

Pár dní potom som sa stretla s Monikou, ktorá chcela založiť blog o Slovensku. Dohodli sme sa, že do toho pôjdeme spolu. Blog fungoval niekoľko dní, avšak obe sme cítili, že to asi nebude ono. Obe sme chceli niečo iné. Tak sme sa dohodli, že ja si spravím niečo svoje.

Konečne pribudla do denníčka prvá poznámka – vlastný blog. Založila som neobsedim.sk

Naďalej som rozmýšľala aj nad blogom o Slovensku, pretože ma ten nápad nadchod. Chcela som vymyslieť niečo iné. No, nič zaujímavé mi nenapadlo.

Prišiel mi na um iba názov projektu Rozcestujme Slovensko, ale nevedela som, čo sa pod tým pojmom skrýva.

Až o niekoľko mesiacov neskôr v novembri 2017 počas obedňajšej prestávky v škole (navštevovala som semestrálne štúdium digitálneho marketingu v Prahe) mi to trklo.

Monika medzi tým začala pracovať na inom projekte a blog o Slovensku šiel na vedľajšiu koľaj. Keď som jej povedala o mojom nápade, tak ma podporila a nadchla sa. Opäť sme začali spoločne pracovať na blogu o Slovensku, ktorý nesie názov Rozcestujme Slovensko.

 

PREČO Slovensko?

Pretože mám rada Slovensko. Je to môj domov, vyrástla som tu, mám tu rodinu.. Avšak som si uvedomila, že som cudzincom vo vlastnej krajine. Nepoznám Slovensko tak, ako by som chcela. V niektorých kútoch som nikdy nebola. Nenavštívila som najznámejšie atrakcie či miesta a neviem ani o polovici skvostov, ktoré naša krajina ukrýva.

Chcem to napraviť. Verím, že naša stránka vás inšpiruje, aby ste šli aj vy viac objavovať krásy našej malej veľkej krajiny.